Kde zjistíme, co je SEO

  • 26. 1. 2021

Existuje mnoho odborných termínů, u nichž běžní lidé často nemají ani potuchy, o co by se vlastně mohlo jednat. Situaci nepomáhá ani fakt, že naprostá většina těchto výrazů je převzata z angličtiny. V mnoha případech se dokonce jedná o anglické zkratky. A jelikož i u nás stále existuje dost lidí, kteří angličtinu příliš neovládají, je jasné, že nemohou mít ani tušení, o co se vlastně jedná.

 

Příkladem může být, když se lidé ptají, co je SEO https://www.seolight.cz/co-je-seo. I vy jste možná tento termín někde zaslechli. Jen málokdo má však tušení, co se pod tímto názvem skrývá, a k čemu se vztahuje.

 

seo8

 

Zde se jedná o zkratku z anglických slov Search Engine Optimalization, česky optimalizace internetových stránek pro vyhledávače. Jde o velmi často využívanou metodu propagace firem. Jednoduše řečeno, webová stránka dané firmy se upraví tak, aby se po zadání určitého slova či fráze do některého z internetových vyhledávačů objevil její odkaz na jednom z prvních míst v seznamu výsledků.

 

K čemu je to ale dobré? Zvýší se tím návštěvnost daného webu, což je pro kteroukoliv firmu velmi důležité. Každý z těchto návštěvníků je totiž zároveň potenciálním zákazníkem. A čím více jich bude, tím vyšší je pravděpodobnost, že si některý z nich něco koupí. To platí zvlášť v případě, že daná firma provozuje internetový obchod, což dělá valná většina z nich. A tím se zvýší celkový zisk, což je hlavním cílem.

 

seo5

 

Samozřejmě celý proces není tak jednoduchý. Optimalizace webových stránek má mnoho kroků, které je třeba postupně provést, aby skutečně fungovala. Je také poměrně náročná na lidskou práci. I proto si podniky najímají specializované externí firmy, které se tímto procesem zabývají, aby ji aplikovaly.

 

Pokud se o této metodě chcete dozvědět více, stačí navštívit webovou stránku kterékoliv z firem, které se jí zabývají. Případně můžete také kontaktovat nezávislého specialistu. Ať tak či tak, věřte, že pokud máte nějakou firmu, rozhodně její aplikací neprohloupíte.