Auto díky operativnímu leasingu

Na rozdíl od finančního leasingu, kdy cenu auta plus úroky postupně splácíte úvěrové společnosti a po jeho splacení je auto možné převést do vašeho vlastnictví, při operativním leasingu vlastně platíte za vozidlo nájem a po skončení operativního leasingu auto vracíte leasingové společnosti. Dnes už si ho i můžete běžně po skončení operativního leasingu odkoupit za zůstatkovou hodnotu do svého vlastnictví.
nové Audi
Myslíte si, že auto na „operák“ je pouze pro firmy? Mýlíte se, dnes již většina automobilek nabízí vybrané modely svých automobilů na operativní leasing jak pro právnické, tak pro fyzické osoby.

podpis leasingové smlouvy
Co byste měli vědět předem?

Ještě jednou je důležité zdůraznit, že při využití operativního leasingu se nestáváte po jeho skončení majitelem vozidla. To se může v první chvíli zdát jako nevýhodné, ale opak může být pravdou. V rámci měsíčních splátek máte vždy povinné ručení a havarijní pojištění. Bývá výhodnější připlatit si kompletní operativní leasingový balíček, do kterého většina poskytovatelů přidává i pravidelné servisní prohlídky, asistenční služby, dálniční známku pro Českou republiku, výměnu zimních a letních pneumatik dle sezóny, případně pojištění vozu GAP, kdy by v případě odcizení vozu pojišťovna poskytovateli nahradila celou pořizovací cenu vozidla, a vy byste nic neplatil.
klíč od auta v ruce
Když si spočítáme, jaké jsou starosti s provozem vozidla, kolik stojí jeho pojištění, sada zimních pneumatik, dálniční známka a servisní prohlídky, vyjde nám, že pronájem vozu není až tak finančně nevýhodný, jak by se mohlo zdát. Zvlášť pokud si rádi po pár letech dopřejete nové auto a nemáte v úmyslu kupovat si vlastní vůz na deset let, pak vás bude lákat i odpadnutí starostí s prodejem ojetého vozu. Na operační leasing si můžete brát vždy nový vůz na dobu dva až čtyři roky a po jeho skončení se o ojetý automobil více nestaráte, jen si na nový operační leasing vyberete vůz nový. Možná vás tato myšlenka nalákala, přesto nezapomeňte věnovat velkou pozornost leasingové smlouvě, kterou budete podepisovat. Ne všichni poskytovatelé musí být seriozní.

About the Author

You may also like these

No Related Post