Čistá voda je zdravá voda

Koupání v bazénu je kratochvíle, kterou si dopřává na svých zahradách čím dál tím více Čechů. Je to dáno tím, že jejich ceny jsou dnes již na tak dobré úrovni, že si je může koupit kdekdo. Samozřejmě, ty největší vodní plochy je potřeba stále pořádně zaplatit, ale za menší koupaliště umístěným na zahradě dnes již nevydáte tolik financí, jako tomu bylo ještě před pár lety. Ovšem i samotné koupání něco stojí, a to minimálně náklady na dezinfekci. Tu si musíte bezpodmínečně pořídit, jinak se těšte na různé zdravotní nepříjemnosti, které souvisí s bakteriemi, případně agresivními druhy řas. Závadnou vodu byste měli poznat na první pohled, ale i po čichu. Dezinfekci je však nutné používat z preventivních důvodů pravidelně, jinak nebude mít takový účinek, o jaký byste stáli.

tableety

Co se týče dezinfekce, ta může mít hned několik forem. Přejete-li si však kvalitu, za kterou nebudete muset platit velké peníze, zvolte si speciální bazénové tablety. Jejich účinek je dostatečný a dlouhotrvající. Nerozpouští se najednou, ale postupně, takže nebudete nuceni neustále používat nové. To vám nejen ulehčí práci s dezinfekcí, ale také se to projeví pozitivním způsobem na naditosti vaší peněženky. Tento druh čištění ale můžete používat pouze v případě, kdy je voda ve vašem bazénu na správných hodnotách pH. To zjistíte jednoduše, pomocí speciálního testeru. V případě, že hodnoty budou příliš nízko či vysoko, použijte na jejich vyrovnání adekvátní přípravky.

voda

Přes internet

Pomalu rozpustné bazénové tablety si můžete koupit klasicky v kamenném obchodě, nebo si to zjednodušit a objednat si je přes internet. Druhá varianta je daleko pohodlnější a často i levnější, ovšem má to i své zápory. Zatímco v kamenném obchodě vám mohou v případě otázek hned na místě poradit, v internetovém obchodě to jde mnohem složitěji. Ale mnohé z nich poradenský servis nabízejí také, ovšem se zpožděním.

About the Author

You may also like these