Co se vám bude hodit při péči o bazén?

Bazény jsou v posledních letech velmi oblíbenými doplňky zahrad a domu přilehlých pozemků. V různorodých formách je vlastní pravděpodobně stále se zvyšující číslo obyvatel menších sídel, jejichž domovy byly obdařeny vlastní zahradou. A není se čemu divit. V létě si lepší možnost ochlazení umí představit snad jen naprostí odpůrci studené průzračné vody. Péče o bazén ale není nic jednoduchého a většinou se vyplatí pořídit k jejímu lepšímu výkonu osvědčené pomocníky. A co mezi ně můžete zařadit i vy? Asi to znáte, zejména pokud máte bazén umístěn v blízkosti stromů či jsou jeho nadšenými společníky malé děti.

schody do bazénu

Sotva se na kratší či delší časový úsek vzdálíte, bazén je plný o život připravených hmyzích živočichů, popadaného listí nebo dalších často zajímavých těles, které se do něj vaše ratolesti nebáli nanosit. V takových případech místo nadávání vezměte raději do rukou síťku či bazénový vysavač, bazén nepořádku zbavte a pro příště jej raději přikryjte bazénovou plachtou. Letní teploty jsou zrádné a vy se můžete sice už od rána dočkat slunečních paprsků, voda v bazénu si ale stále pamatuje teploty vládnoucí v noci. A pokud si nechcete způsobit šok a rychlé prozření způsobené nižší teplotou vody, než byste čekali, jednoduše pořiďte teploměr do bazénu.

květina v bazénu

A co by mohli ocenit zejména lidé, kteří péči o bazén nechtějí věnovat nadměrné množství času? Pro ty jsou připraveny už hotové přípravky bazénové chemie, které v sobě často obsahují více prostředků nutných pro jeho údržbu zároveň. No není to skvělá úspora času stráveného u neustálého přemýšlení nad tím, co že jste to tam ještě zapomněli přidat? Pokud se již můžete pyšnit vlastním bazénem, možná se vám vyplatí některé z vyjmenovaných vychytávek na další letní sezónu přikoupit. A pokud některé z nich už vlastníte, asi sami nejlépe posoudíte, kolik času jsou schopny vám ušetřit.

About the Author

You may also like these