Když nevypadáte na svůj věk

Věk je něco, se nemá žádné trvalé působení. Každým rokem se mění a jeho číslo vždy stoupá. Váš věk však neurčuje to, jak máte na lidi působit a co vše dělat nebo už raději nedělat. Podstatné je to, jak se ve svém těle cítíte vy, bez ohledu na to, jestli je to mladší nebo starší.
spánek na stole.jpg

Cítíte se mladší? Asi jste v dobré kondici

Jestli se cítíte o několik let mladší, než ve skutečnosti jste, možná je to právě díky tomu, že vedete správný a dobrý životní styl. Biologický věk je také ukazovatelem toho, jak se v průběhu našeho dosavadního života nejen cítíme, ale v něm i pracujeme a žijeme ho naplno.
Co ovlivňuje mládí, které v sobě nosíme i přes to, že věk nelze obelstít?
–       Zaměstnání.Ano i práce, kterou celý život děláme, má na svědomí fakt, jak moc jsme v životě (a životem) sedřeni. Sedavá práce bude vždy méně náročná než ta, která vyžaduje fyzickou sílu. Taktéž platí, že práce, která vyžaduje každodenní soustředěnost a zodpovědnost o podřízené, je nesrovnatelná s tou, při které má člověk čistou hlavu a klid, kdy mu nikdo nestojí za zády.
–       Alkohol a cigarety.To jsou zlozvyky, které mají na svědomí to, že tělo a pokožka rychleji stárne a je více opotřebované. Pokud do vašeho života tyto neduhy nepatří, zcela jistě to na vás bude znát. Váš přirozený vzhled a pleť bude zářit všude, kam se hnete.
–       Spánek.Nedílnou součástí zdravého a výrazně mladšího věku je dlouhý a klidný spánek. Když ho máte dostatek, projeví se to i na vašem vzhledu, který bude působit mladší a lidi vám věk nikdy neuhodnou. Každé tělo si potřebuje důkladně odpočinout a nasbírat síly. Vrásky pod očima, probdělá noc a unavený obličej působí staře a lze mu pomoci jedině odpočinkem v spánku.
–     Pohyb.Každý pohyb k dobru se počítá. I chůze, která je běžná, ale už poněkud málo vykonávaná, pozitivně přispívá tomu, že budete vypadat „stále mlád“. Fyzická kondice při tělesné zátěži je vždy dobrá, hlavně z hlediska toho, že se vám výsledek z nějakého pohybu vždy vrátí i s úrokem.
žena za květinou.jpg

Vypadáte staře? Změňte to!

Nezoufejte, pokud vám lidi typují i desítky let více. Možná si toho nejste vědomi, ale i styl života, jaký vedete se odrazí na tom, jak se cítíte a konec konců vypadáte. Zařaďte do vaší změny nějaký sport, odepírejte si škodliviny, které vám nepřidávají nejen na kráse, ale i na zdraví a myslete vždy pozitivně! Jedině tak budete nejen vitálnější, ale i více spokojeni.

About the Author

You may also like these

No Related Post