Komfort za malé peníze


Asi nikdo si po dokončení studií nepředstavuje, že se nastěhuje do mobilního domu, a přitom jde o bydlení jako každé druhé, akorát daleko levnější. Je mnohem výhodnější koupit si pojízdné bydlení, a to nejen z důvodu nižší pořizovací ceny, i když finanční náklady jsou rozhodně nejdůležitějším aspektem při vybírání nového domova. Mobilní domy poskytují vše, co vám mohou nabídnout jiné formy bydlení. Bezpečí, prostor i dostatečný komfort, což jsou tři nejdůležitější vlastnosti, které lidé od bydlení běžně vyžadují.
obytný autobus

Nové typy

Samozřejmě, že se můžete u obchodníků setkat s mobilními domy, které příliš mnoho důvěry nevzbuzují. A to jak zvenčí, tak ani zevnitř. V takovém případě jde s největší pravděpodobností o starší modely, které by se dnes již k celoročnímu bydlení prodávat neměly. Minimálně z toho důvodu, že nejsou obloženy moderními tepelnými a zvukovými izolanty. To však není největší problém, to se dá vyřešit dodatečně. Modely z konce osmdesátých a začátku devadesátých let minulého století nejsou dostatečně dobře vybaveny, a hlavně v nich není příliš mnoho místa. Pokud hledáte bydlení pouze pro jednoho člověka, je to ideál, ale chcete-li žít pod jednou střechou s rodinou, určitě si vyberte moderní druh mobilního domu, který by již měl splňovat vaše představy ideálního bydlení.
půjčovna obytňáků

Využití

I přesto, že pro bydlení nejsou starší typy už příliš vhodné, pořád ještě nejsou na odpis. Pokud máte například volný pozemek někde u řeky nebo v horách, můžete takový mobilní domek využít třeba jako rekreační chaloupku. V případě, že si chatku zateplíte, je možné ji využívat i v zimním období. Starší modely však mohou fungovat například i jako malá kadeřnictví nebo dokonce kanceláře. Najít dnes levné prostory k podnikání je prakticky nemožné. Takto byste si vytrhli trn z paty. Opět ale musíte mít vlastní nebo alespoň pronajatý pozemek.
 

About the Author

You may also like these

No Related Post