Trochu jiná kavárna

V kavárně už jistě každý z vás byl. Scházejí se zde hodně ženy, když si chtějí chvilku posedět a popovídat o svých starostech i radostech. Tyto podniky najdeme v různých obměnách snad kdekoliv. Ale už jste slyšeli o kavárně hipsterské?
prosklená kavárna

Kdo je vlastně hipster?
Co vlastně znamená toto zvláštní označení? Je to člen určité skupiny lidí – subkultury ve věku mezi dvaceti pěti až třiceti pěti roky, myšlenkově nespoutaný a otevřený všemu novému, ať už se to týká kultury, oblečení nebo muziky. Muži tohoto vyznání se mohou pyšnit plnovousem, pokrývkou hlavy a trochu volnějším svrchním oblečením, ženy zase oblékají košile.

Co v tomto typu kavárny můžeme najít
Hipsteři jsou umělci nebo příznivci umění všeho stylu a nakloněni jsou dá se říci všemu netradičnímu. Kavárny vlastně původně sloužily jako místo setkání mladých umělců, a tak na tuto tradici bylo navázáno. Setkat se zde můžete se zajímavými a nevšedními osobnostmi, které spojuje umění.
K pití si zde můžete objednat ne příliš tradiční druhy limonád či jiné nápoje přírodního původů. Nedočkáte se, a je to proti zásadám těchto kavárníků, kávy v jakékoliv podobě. Na tu si budete muset zajít jinam.
Jestliže jste hladoví, pak počítejte s tím, že pokud nemáte rádi avokádo, najíst se budete muset jinde. Hipsterské kavárny totiž nabízí mnoho druhů jídel či dezertů, ale ve všech najdete avokádo. Na své si naopak přijdou vegani nebo lidé, co nemohou nic, kde je obsažen lepek. Tradiční moučníky jak je známe od našich matek a babiček zde v nabídce jsou, i když v netradičních verzích.
ženy v kavárně
Kulisou každé kavárny by měla být hudba. Ovšem klasika nečekejte, styl hraný v tomto druhu podniku bude opravdu, mírně řečeno, velmi zvláštní.
A nakonec to nejdůležitější, obsluhující personál. Žádná dlouhá černá zástěra nebo něco podobného uniformě, aby návštěvník věděl, kdo je zaměstnanec a kdo host. To, že se jedná o obsluhu, poznáte pouze z toho, že se pohybuje za barem, je majitelem tetování nebo piercingu nebo má vlasy učesané do prazvláštního tvaru.

About the Author

You may also like these

No Related Post