Zip sáčky pro vodáky

Za socialismu bylo vodáctví velmi rozšířenou tradicí a v té době se tento rekreační sport provozoval zejména s laminátovými kajaky nebo kánoemi a dřevěnými pádly. Veškerá osobní zavazadla putovala po proudu řeky, uzavřená v plastikových barelech, kterým se také přezdívalo „bandy“.

Uvnitř bandy panoval mnohdy neskutečný chaos. Měla totiž poměrně úzké hrdlo a předměty byly uvnitř poházené tak, jak to zrovna dovoloval volný prostor. A tak se stávalo, že vám zrovna nedopatřením vypadlo rajče z igelitového pytlíku do volně vhozené tenisky, tam se rozmáčklo a vy jste pak museli tenisky vyprat a nechat vysoušet na slunci.

vodáci při plavbě

Jak šel čas, postupně bandy vytlačily lodní vaky. Ty jsou poměrně praktičtější, ale stále jsou to jen vaky, do jejichž útrob je nutné veškeré vaše věci pečlivě ukládat. Budete-li k tomu však přistupovat podobně, jako lidé za socialismu, výsledek bude rovněž nevalný. A právě v této chvíli mohou nastoupit zip sáčky. Igelitové sáčky a pytle s uzavíracím jezdcem, který zajistí, aby se z útrob sáčku nikam nic nevysypalo. Můžete pak mít ve vaku přehledně uschované a oddělené od ostatních věcí spodní prádlo, toaletní potřeby, trvanlivé potraviny a další drobnosti, které na vodácké výpravě potřebujete.

dívka na kajaku

Zipové sáčky uplatníte i pro další situace, například budou velmi vhodným pomocníkem pro uschovávání špinavého oblečení. Mít totiž ve vaku vedle sebe čisté tričko a propocené ponožky, není zrovna ten nejlepší nápad. V zip sáčku https://www.2pack.cz/sacky-pytle/zip-sacky-2pack bude vše dobře zabezpečeno a nestane se, že by špinavé oděvy kontaminovaly cokoli jiného, např. potraviny, což je i z hygienického hlediska nejen nechutné, ale zejména nebezpečné.

Nezapomínejte také na dva důležité momenty, jimiž se sáčky se zipem vyznačují – jsou zejména velmi lehké a dobře skladné, nezaberou mnoho místa a jsou zároveň levné, čímž nezatíží váš rodinný rozpočet.

About the Author

You may also like these