Instalatéři vyjíždí i kvůli ucpanému odpadu a kanalizaci

Když shlédnete večerníčkový seriál „Pat a Mat“, který měl v televizi premiéru na počátku osmdesátých let minulého století, budete se možná třást smíchy, jak je možné, že někdo může něco tak neuvěřitelně pokazit. Někdy se ovšem sami dostáváme do podobných „šlamastyk“, s nimiž si nevíme rady, a voláme o pomoc. Třeba taková docela prostá závada v domácnosti – ucpaný odpad.

instalatér při zásahu

Nejprve zkusíte neprotékající dřez prorazit gumovým zvonem, to je skutečně razantní pomocník, jenže dno dřezu je poměrně vysoko a vy se do zvonu nemůžete pořádně opřít, takže vám vyklouzne z ruky, povalíte na zem opodál odložený keramický šálek po babičce, který má nevyčíslitelnou hodnotu.

Pak se vám podaří zvonem vyšplouchnout znečištěnou vodu, kterou ještě obohatíte o nános z odpadu a tou černou mazlavou hmotou si potřísníte bílé bavlněné tričko a kuchyňský ubrus, z něhož pak ten flek už nepůjde vyprat.

vodovodní baterie

Když to zvonem nepůjde, sáhnete po hydroxidu sodném, jenže ten se vám vysype na zem a budete jej muset zamést smetáčkem na lopatku. Podlaha ale bude v tu chvíli mokrá a vy si tím louhem rozleptáte ponožky a odnese to i pokožka na chodidlech. Nakonec louh nasypete do odpadu, zalijete horkou vodou a reakce bude v odpadu tak bouřlivá, že to vyprskne na kuchyňskou linku a nenávratně poškodí její povrch.

Nebylo by přece jen lepší, zanechat těchto marných pokusů, a zavolat instalatérskou pohotovost Kanalizace instalatéři? Instalatéři jsou především profesionálové a dobře ví, co dělají, a co může ucpaný odpad v domácnosti způsobit. Nejde tu jen o nečistotu, ale také o infekci, organickými zbytky se živí miliony bakterií a ne každá z nich vám prospívá, jako ty na pokožce či v tlustém střevě.

Dalším problémem je nesnesitelný zápach, který jednak signalizuje nějaký problém v odpadovém potrubí, ale zároveň se vám může zvednout žaludek a bude to pro vás zážitek ještě horší, než to, co předváděli ti dva borci v animovaném večerníčku.

About the Author

You may also like these