Bydlet ve svém se dá i levněji

  • 8. 7. 2022

Asi nikoho nepřekvapí, že převážná většina Čechů by chtěla žít ve vlastní bytě, případně dokonce rodinném stavení. Takovýto sen má mnoho lidí, avšak mnoho z nich si bude muset nechat zajít chuť. Bydlení je v našich zeměpisných šířkách velice drahé a řeč není pouze o velkých aglomeracích typu Praha nebo Brno, ale i o menších obcích. I na malém městě dnes stojí byty skutečně mnoho, dokonce více, než si může valná část společnosti dovolit. Ještě nedávno dokázal na byt díky hypotéky dosáhnout i člověk, jehož příjmy byly pouze lehce nadprůměrem, nicméně to už dnes víceméně není možné. Hypotéky se totiž stávají čím dál tím nedostupnějšími.

Domek z liber

Jaké je tedy řešení? Žití v nájmu? Ano i ne. Kdo chce bydlet ve svém za všech okolností, a přitom má docela dost hluboko do kapsy, měl by uvažovat i o jiných možnostech, třeba o mobilním domu. Nejedná se sice o nic extra, avšak zároveň nejde ani o nic hrozného. Zkrátka průměrné bydlení, ovšem za mnohem rozumnější ceny, než je v posledních letech zvykem.

Zateplení

Existuje celá řada mobilních domků, které se od sebe odlišují nejen v detailech, ale i v mnoha důležitých věcech. Jednak je to velikost, jednak i kvalita vnitřního vybavení. Asi nikoho moc nepřekvapí, že ty lepší verze jsou i dražší, nicméně nikoliv nějak zásadně. Proto se do nich také vyplatí své peníze investovat. Navíc nejlepší modely disponují i moderním zateplením, díky kterému se obyvatelé takovéhoto obydlí nemusí bát, že se budou v chladných měsících klepat doma zimou, aniž by dali majlant za vytápění. Zde si tedy skutečně vyplatí si připlatit, zvláště, když se má jednat o celoroční obydlí.

Domek z eur

Mobilheimy jsou zajímavé rovněž i tím, že kolem nich není mnoho papírování. Rozhodně ne tolik, jako je u standardních obytných nemovitostí zvykem. Nejedná se totiž o stavby jako takové, nejsou totiž napevno ukotveny v zemi. Proto bohatě postačí jedna návštěva na stavebním úřadě a z pohledu úředního šimla by mělo být vše v pořádku.

Dokonalé bydlení, které si zamiluje téměř jakýkoli člověk

  • 22. 3. 2022

Každý člověk čas od času přemýšlí, jestli je se svým životem spokojený. Zda bydlí spokojeně, tak jak si vždy představovali a zda by nebylo na svém životě něco k nějakému menšímu zlepšení. Většina lidí přemýšlí právě nad bydlením a nad nejrůznějším vylepšením určitého životního standartu. Občas každý sníme nad tím, jaké by to bylo mít například velký dům, ve kterém by děti měli svůj vlastní prostorný pokoj. Hlava rodiny by měl dostatečnou dílnu na to, aby mohl vyrábět věci, po kterých vždy toužil a žena takový kořen rodiny, aby měla dostatečně velkou kuchyň k tomu, aby konečně mohla vytvářet oblíbené pokrmy pro celou rodinu.

Dům

Takový dům a zahrada jsou celkově velmi oblíbené a skoro každý člověk by si přál bydlet v nádherném domě s velkou zahradou. Už jen ta zahrada je v dnešní době velkou výhodou pro pořádání nejrůznějších akcí nebo jen klidné posezení s přáteli u grilu. Takové posezení totiž v obyčejném bytě nezažijete, proto je potřeba vlastnit alespoň menší zahradu, kde by se tyto sny začali realizovat. Například takový bazén může být také opravdu velkým benefitem, proč se vyplatí vlastnit zahradu a proč byste i vy měli nad takovou možností bydlení přemýšlet.

Pokud tedy máte alespoň trochu finanční možnost, prostor a čas, rozhodně se po nějakém takovém kvalitním bydlení také podívejte a uvidíte, že rozhodně nebudete litovat a že váš nový dům budete vy i celá vaše rodina naprosto zbožňovat.

Představte si sebe a celou svoji rodinu v nádherném domě s velkou zahradou. Šťastné děti, jak pobíhají pro krásné a prostorné zahradě a nádherný život, kterým docílíte pouze v takovýchto prostorech.

Bazén

Kvalitní bydlení dokáže zařídit opravdu jen krásný dům s velkou zahradou a spokojenou rodinkou, proto pokud o něčem takovém přemýšlíte, rozhodně dlouho nečekejte a vytvořte si svůj dokonalý domov snů, po kterém takovou dobu toužíte a který vám zajistí opravdu krásné bydlení snů.

Na zahradu vodní prvek patří

  • 22. 2. 2022

Vodní prvek může být v podstatě cokoliv, v čem je voda. Může být maličký a přitom může mít i funkci pítka pro ptáky. Může to být fontánka, ve které neustále zurčí voda a příjemně narušuje poklidné ticho zahrady. Může jít o využití nějaké, staré, nepotřebné nádoby, třeba pozinkovaných necek, z minulého století nebo i smaltované vany.

K bazénu by se vodní prvek ještě vlezl

Samozřejmě může jít i o větší, zakoupené, plastové nádoby, speciálně vyráběné pro vytvoření vodního prvku. Vodní prvek může být samozřejmě také vyhloubené jezírko, ve kterém pokvetou lekníny a budou se prohánět ozdobní Koi kapři.

Ať tak, nebo tak, nejlepší vodní prvek na vaší zahradě bude ten, který si vyrobíte sami. Potřebujete k tomu pouze vybrat vhodné místo, pak jeho tvar a hloubku. A také byste měli mít představu, jak celý váš projekt bude ve finále vypadat. Pokud jste jen trošičku zruční kreslíři, jistě se vám podaří, vytvořit si malůvku celkového vzhledu vodního prvku.

Jedna věc mít na zahradě pasivní vodní prvek, do kterého čas od času přilijete trochu vody v závislosti na rychlosti jejího odpařování. Druhá věc je mít vodní prvek, který nepotřebuje pražádné obsluhy, protože si i vodu připouští sám. Vy se staráte akorát o rostliny, případně o to aby vám vaše kočka nevylovila všechny kapříčky.

Automatiku pro vás zajistí hadice přivádějící vodu a plovákový ventil, podobný tomu, co máte ve splachovacím záchodu. Samozřejmě tuto instalaci musíte umně zamaskovat, aby zbytečně nerušila pokojný dojem z vodního prvku.

Pozor abyste nevybudovali past

Obdobně lze vyřešit fontánku nebo ještě lépe vytvořit protékající vodu mezi dvěma nádržemi. Opět vše za vás zařídí čerpadlo s dostatečným výkonem, který, pokud výškový rozdíl vodních prvků nebude velký, nemusí být nijak extrémní. Zřejmě bude stačit čerpadlo poháněné solární energií.

To samé platí u vodopádů, či jinak vymyšlené „živé“ vody.

Jsou příjemné i ne, ale všechny nám pomáhají

  • 21. 11. 2019

Znáte všechny dary přírody, které máte přímo pod nosem? A umíte je využít?

Tymián obecný
Je to nízký keřík s řapíkovými listy, blízký příbuzný mateřídoušky. Květy má nachové barvy, kvete v květnu a červnu. Je to významná medonosná rostlina s výraznou vůní, a to ji otevřelo cestu do kuchyní, kde se používá jako koření a v některých zemích má využití i při výrobě lihovin. Pro naši lékárnu sbíráme nať v období před květenstvím, když je sucho a teplo. Sušíme ve stínu. Vysoká teplota u sušení způsobí vyprchání silic. Tymián nám pomůže zklidnit křečovitý kašel, uvolní hleny a odstraní zápach z úst. Pomáhá proti střevním parazitům, nadýmání, zlepší trávení. Můžeme použít i jako kloktadlo anebo k omývání hnisavých ran.čerstvé bylinky.jpg
Kozlík lékařský
Je rostlina vysoká až 150 cm s krátkým aromatickým oddenkem a mnoha kořeny. Má drobné růžové a voňavé květy. Roste hlavně na vlhkých místech. Sbíráme a sušíme oddenky a kořeny. Musíme zamezit přístupu kočkám, které jsou silnou vůni okouzleny a mají tendenci se v sušených bylinách válet. Pro člověka je to bylina uklidňující a uspávající. Pomůže i při migrénách, žaludečních neurózách a bušení srdce. Tiší bolest, uvolňuje křeče a příznivě působí na štítnou žlázu.
Kokoška pastuší tobolka
Až 40 cm vysoká rostlina s přízemní růžicí s drobnými bílými květy, které po odkvětu vytváří zvláštní trojhranné tobolky. Od jara do podzimu sbíráme kvetoucí nať s přízemní růžicí bez kořene. Bylina nemá dobrou vůni ani chuť, je však vyhledávaná, protože působí na vnitřní svalstvo a zastavuje krvácení. Používá se na silnou menstruaci, při děložním krvácení, při nemocech močových orgánů a hemeroidech. Ze suché rostliny se dělá odvar, čerstvou můžeme zastavit krvácející ránu.medvědí česnek.jpg
Anýz
Asi půl metru vysoká bylina s bílými květy, která roste v teplých oblastech. Sbíráme semena v okolících v době prázdnin. O rozšíření této byliny se zasloužil Karel Veliký. Čaj z roztlučených semen má silné protikřečové účinky a povzbuzuje sekreci všech žláz. Pomáhá proti kašli a při zánětu dýchacích cest. Žvýkáním roztlučených semen můžeme zastavit nepříjemnou škytavku.