Důležitost měření pH vody v bazénu

 • 5. 3. 2022

Ten, kdo vlastní zahradní bazén, má v létě velikou výhodu. Není nic příjemnějšího než se v horkých dnech zchladit ve vlastním bazénu. Pokud přijdete z práce, čeká na vás průzračná osvěžující voda, ve které si vaše tělo dopřeje patřičnou relaxaci a odpočinek. Voda totiž dokáže dělat zázraky. Nejenom dospělí ocení bazén, ale především pro vaše děti bude trávení letních prázdnin o to příjemnější, protože se budou moci chodit koupat i několikrát denně a vám odpadne starost s nimi jezdit na různá koupaliště a veřejné bazény.

zahradní bazén

Aby zůstala voda v bazéně čistá a nezávadná, musíme se o ni pravidelně starat. Jedním z hlavních sledovaných faktorů bude právě sledování pH vody. Udržování optimálního pH je právě důležité pro zamezení rozvoji různých řas nebo bakterií. PH měřte alespoň jednou za 14 dní a hodnoty ideálního pH bazénové vody jsou v rozmezí 6,5 – 7,6. Abyste zjistili pH vody, budete si muset pořídit bazénový pH tester, který přesně určí hodnotu pH vody ve vašem bazénu. Můžete si vybrat z testerů proužkových, kapkových nebo tabletové. Testery většinou nesledují pouze pH, ale také další důležité parametry, jako je například obsah chloru, koncentrace aktivního kyslíku, koncentrace mědi a tvrdost vody.

dítě v bazénu

Jestliže jste naměřili nízkou hodnotu pH, je potřeba ji okamžitě zvýšit, protože se ve vodě rychle mohou začít množit řasy a jiné organické nečistoty. Ke zvýšení pH použijte buďto speciální přípravek určený pro bazénovou vodu nebo můžete zvýšit pH i použitím uhličitanu sodného. Jednodušší cestou však pro vás bude použít bazénovou chemii, kde z návodu přesně zjistíte, kolik přípravku váš bazén pro srovnání pH potřebuje. Stejně tak pokud jste naměřili vysokou hodnotu pH, jednoduše ji s pomocí bazénové chemie snížíte. Vysoké pH vody způsobuje vysrážení vápníku a voda je mléčně zakalená, což rozhodně nechceme.

Technické tvrdokovové frézy

 • 16. 9. 2021

Technické frézy – používají se v kovovýrobě ale i při opracování různých materiálů

Technická fréza https://www.i-nastroje.cz/ se dá koupit v jakémkoliv obchodě zaměřeným na nářadí a nebo na jakémkoliv e-shopu (viz odkaz)

Ve většině obchode budete mít na výběr z různých tvarů technických fréz teď si jich pár představíme 1)Válcové (Jsou s čelním břitem, bez čelního břitu ale i s radiusem)

Sada technických fréz

2) Stromečkové ( s radiusem), 3)Kulové (to jsou sfénické), 4)Oválné (jsou eliptické), 5)kuželové ( jsou s obráceným kuželem nebo s radiusem), 6)Lemové, 7) Zahrubovací 60° nebo 90°, a jako poslední jsou Plaménkové. Na výběr budete mít i z různých břitů, například Standartní, „Diamantový“, a Alu břit většinou se používán na práci nebo zpracování hliníku. Technické frézy můžete sehnat i v různých sadách.

Technické frézy jsou tvrdokovové a některé se dají sehnat s prodlouženou stopkou.

Technické frézy seženete od 60 Kč do 300-400 Kč, průměr frézy je od 1,5 mm do 25mm

Břity seženete většinou do 300 Kč.

Jednotlivé tvary technické frézy jsou rozlišné průměrem.

 1. Válcová- celková délka je 38mm (průměr hlavy je 3 mm a váží necelý 1kg )
 2. Stromečková – celkové délka je 70 mm ( průměr hlavy je 25mm a váží 0,07 kg )
 3. Kulová – celková délka je 11mm (Průměr hlavy je 12,7 mm a váží 0,1 kg)
 4. Oválná – celková délka je 38 mm (Průměr hlavy je 3 mm a váží 1 kg)
 5. Kuželová – Celková délka je 76 mm (Průměr hlavy je 9,6 mm a váží 1g)
 6. Plaménková – Celková délka je 80 mm (Průměr hlavy je 6 mm a váží 1 kg)
 7. Lemová – Celková délka je 48mm (Průměr hlavy je 6 mm a váží 0,1 kg)

Stromečková fréza

Sady fréz jsou buď po 10 kusech nebo po 5 kusech. Sadu po 10 kusech seženete od 3 000 do 10 000 a sada se skládá z Válcové s čelním břitem, Válcové bez čelního břitu, Válcové s radiusem, Kuželovou, Kuželovou s radiusem, Plaménkovou, Eliptickou, Sfénickou, Stromečkovou a stromečkovou s radiusem.

Sadu po 5 kusech seženete za 5 500 a sada je složena z Válcové s čelním břitem, Kuželové, Válcové s radiusem, Sfénické a z Stromečkové s radiusem.

Schodiště do interiéru či exteriéru

 • 2. 9. 2021

Schodiště do interiéru či exteriéru

Přechod mezi patry

V nemovitostech s více patry se potřebujeme snadno pohybovat mezi patry, přičemž třeba v panelovém domě chodí během dne spousta lidí. Pokud má více pater, tak dnes je standardem výtah, který nás odveze do potřebného patra, přičemž my jenom bezpečně stojíme, takže snadno se můžeme mezi patry pohybovat třeba i s těžkým batohem.

venkovní schody

Mnoho lidí má z nich strach, ovšem dbá se tu na vysokou bezpečnost, takže za standartních podmínek nehrozí něco jako zřícení a podobně. Navíc riziko, že se pokazí a my v něm zůstaneme je minimální, takže se nemusíme obávat. Ovšem doma budeme mít těžko jenom výtah, takže se využívá schodiště, které na pořízení není zas tak levné, ovšem oproti výtahu je to jenom zlomek částky. Schody se dají využívat samozřejmě také venku, ale je zapotřebí, aby tomuto prostředí odolávaly, přičemž typickým nepřítelem je koroze, kdy jsou různé způsoby, jak kov chránit.

Hezké provedení

V nemovitostech záleží u schodišť hodně na tom, jak vypadají, a proto jejich vzhled rozhodně nesmíme podcenit. Dnes máme naštěstí široký výběr všech možných povedení a materiálů, takže není problém vybrat si takové, aby se nám líbilo. První kategorií jsou nerezové, přičemž tento materiál je dražší, ale zase má skvělé vlastnosti a hodně toho vydrží. Dále záleží na tvaru a provedení schodiště, protože kromě klasiky jako je ukotvené ve zdi či samonosné, tak tu máme točitý typ.

schody venku

U něj totiž je hlavní sloup a kolem něj se točí jednotlivé schodky. Zde musíme kromě toho, co se nám líbí myslet také na uspořádání daného prostotu, protože každý tento produkt zabírá místo jiným způsobem. Stačí kontaktovat tuto firmu a ona už Vám s výběrem poradí a udělá cenovou kalkulaci, abyste měli přehled o tom, na kolik Vás zhruba stavba vyjde. U těchto schodišť máte jistotu, že budou stále hezké a dlouho vydrží.

Hlavně s rozumem

 • 1. 9. 2021

Kde dneska můžeme potkat počítače? To je jasné. Přece skoro všude. PC jsou na úřadech, ve školách, v továrnách, v obchodech, v hernách, v domácnostech, zkrátka pomalu všude. A jestli někde nejsou, pak by se tam určitě daly instalovat, jenom to ještě nikoho nenapadlo. A proč jsou počítače skoro všude? Přece proto, aby je lidi mohli používat. Používat je totiž potřebujeme. A když nepotřebujeme, tak aspoň chceme. Co nám PC nabízejí? Spoustu dobrých věcí. Ale i spoustu možných problémů. A tak je musíme chválit. Ale taky se před nimi mít na pozoru. Počítače nám třeba můžou pomáhat v komunikaci s jinými lidmi, která by se jinak zvládnout nedala. Ale taky nás můžou spojit s někým, kdo to s námi nemyslí dobře, a můžeme být virtuálně poškození.

dítě u počítače

Přes počítač můžeme nakupovat, utrácet peníze a za ně dostávat výhodně to, co chceme. Ale taky nás může přes počítač někdo ošidit nebo přímo okrást. Ne vždycky dokážeme odhalit, jaké má ten druhý, kterého neznáme, úmysly, a můžeme mu naletět. Počítače nám můžou pomáhat zpracovávat a uchovávat data. Ale když se pak porouchají, o data přijdeme, a někdy nám někdo taková data ukradne, třeba i na dálku s pomocí virů. Kvůli PC se můžeme docela snadno vzdělávat, bez toho, že by se chodilo někam do školy. Ale taky nás tu můžou pochybné existence ohlupovat, když chtějí, což někdy včas neprokoukneme.

studenti s počítači

PC můžou řídit výrobu, logistiku a služby, ale když si postaví hlavu, můžou udělat víc škody než užitku. A taky nás můžou dobře bavit různými hrami, ale taky nás tím okradou o čas, který nám potom chybí na jiné věci, které jsou taky důležité. A tak se dají počítače někdy chválit a někdy taky ne. I když se vlastně počítače dají skoro jenom chválit. Za většinu toho špatného, co nám někdy udělají, přece PC nemůžou. Za to můžou lidi, kteří počítače používají. A ne na počítače, ale na lidi by si tu měl dát každý pozor.

Klíčky mungo mohou přispět ke zdraví vám i vašim dětem

 • 23. 2. 2020

Zájemců o zdravou výživu přibývá, což také přispívá k tzv. pozitivnímu kolektivnímu vědomí. Stále se však většina západní populace orientuje na staré zaběhnuté zvyklosti konzumace potravin, které se objevují v regálech velkých marketů, a lákají zákazníky přinejmenším na svůj atraktivní obal. Ne vždy se však pod ním ukrývá to, co bychom mohli každému z vás doporučit. Zásadní problém spočívá především v obsahu živin a v množství prázdných kalorií.naklíčené rostlinky
Většina průmyslově vyráběných potravin bohužel stále neodpovídá požadavkům na doporučení mnoha odborníků na výživu, a jestliže je lidé konzumují pravidelně a dlouhodobě, časem výrazně přispívají k civilizačním onemocněním. Stačí se kolem sebe rozhlédnout v supermarketu – bílá rýže zbavená povrchové slupky, kde se nachází nejvíce živin, bílá pšeničná mouka, necelozrnné bagety, rohlíky, housky, oplatky, sušenky, čokoláda, žvýkačky, bonbóny, a mnoho dalších podobných výrobků neustále den co den producenti dodávají do obchodů v obrovském objemu.
Rozhodnutí je pak na každém z nás, zda organismus okrádat o živiny, nebo je naopak dodávat v komplexní přirozené podobě celozrnných obilovin, luštěnin, ořechů a zdraví prospěšných rostlinných tuků lisovaných za studena, anebo velmi přínosných rostlinných klíčků.kotě u klíčící rostlinky

Klíčení můžete vyzkoušet i doma

Klíčky mungo byly vůbec první potravinou tohoto druhu, která se v obchodech objevila již před třiceti lety. Tyto drobné zelené fazolky totiž velmi dobře klíčí, nevyžadují při tom žádnou zvláštní pozornost a můžete tento proces provádět i doma. A čím jsou nám právě klíčky prospěšné? Značným množstvím vitamínu C, vitamínů B, K, A a E, živými enzymy, chlorofylem, vlákninou, minerály a stopovými prvky potřebnými pro obnovu buněk.
Klíčení si můžete usnadnit i speciálními miskami či sklenicemi, a může se stát zábavou pro dospělé, ale především pro děti, kterým lze již v útlém věku vštěpovat nejen zásady správné životosprávy, ale i přístupu k životu a vztahu k přírodě.

Věk je jen číslo

 • 17. 2. 2020

Chystáte se na narozeninovou oslavu? Ještě nevíte, co dotyčnému koupíte? Chcete to něco originálního, výjimečného a jedinečného, zejména v případě, že se chystáte na oslavu dotyčného, který slaví půl století. Nezapomeňte mu zdůraznit, že věk je jen číslo. Jistě si muž v takovém věku už více cenní zkušeností a životního moudra než krásy. Více myslí na zážitky a chce si dopřát jenom to nejlepší, proto musíte vymyslet něco úžasného, ale také třeba i praktického nebo chutného, na čem si takový muž může pochutnat a co si náramně užije a opravdu vychutná svými chuťovými pohárky.dort s nápisem ze svíček happy birthday ve tmě
Dárek k 50 manboxeo.cz narozeninám musí být rozhodně velký a také originální. Ten, kdo má za sebou už půl století si rozhodně zaslouží velký balík plný překvapení. Jenomže co věnovat muži, který třeba všechno ostatní má? Něco praktického, hezkého, chutného, ale i zábavného!

Dárek, jak ušitý na míru

To je krabice plná překvapení. Její obsah si však můžete vybrat, takže jistě potěšíte každého, jak gurmána piva, tak gurmána vína, nebo jiných dobrot například toho, kdo má rád rum, nebo také maso, i další bedny skýtají spoustu nečekaných překvapení a vynikajících labužnických pochoutek, které nikde jinde jen tak nekoupíte a to vše v té nejvyšší možné a poctivé kvalitě.otevřené lahve s šampaňským v kyblíku s ledem
Jubileum, na které se jen tak nezapomíná
Aby si oslavenec mohl celou akci náramně užít a ještě být vděčný za všechny přátele a za to, co mu věnovali, musíte vybrat opravdu něco originálního. Nejlépe něco u čeho se i pobaví. Bednu musí otevřít a už to je panečku zábava. Obsah můžete přizpůsobit podle toho, co zrovna Váš oslavenec má nejraději a co preferuje. Vybírat můžete z několika úžasných krabic:

 1. Pivo a maso – kvalitní a výtečné pochutiny z piva a masa
 2. Pro gurmána – masové pochoutky nejlepší kvality
 3. Pro milovníky whisky – samozřejmě různé whisky
 4. Pro milovníka rumu – různé druhy rumu
 5. Pro vyloženého pivaře – domácí pivovar
 6. Pro rybáře – kompletní sortiment
 7. Pro odvážlivce – chilli
 8. Pro vinaře – bílé nebo červené víno

Mafia 2

 • 6. 1. 2020

Mafia 2 je pokračování 3D akční počítačové hry z mafiánského prostředí. Po velmi oblíbeném prvním dílu bylo velmi náročné pro tvůrce druhého dílu předčít kvality z prvního titulu. Hra byla vydána koncem srpna roku 2010 a byla určena hned pro několik platforem (Mac OS X, Playstation 3, Windows a Xbox 360.
zbraň a bankovky
Samotná hra prodělala spoustu změn. Na první pohled oproti prvnímu dílu je obrovský pokrok v grafice, hratelnosti, a celkové reálnosti. Příběh hry se opět odehrává ve fiktivním městě s názvem Empire Bay. Předlohou tohoto fiktivního města bylo samotné San Francisco a New York. Město i lokace se s různými misemi mění. Příběh se odehrává od 40. let 20. století přes začátek a průběh 50. let. Děj Vás v této hře dokáže pohltit, je kladen velký důraz pro detail a propracovanost. V klasickém základním příběhu na Vás čeká 15 akčních a zajímavých misí nebo je možno hrát hned několik DLC. Každý hráč si zde přijde na své. Ať už akční střílečka, jízda v dobových autech nebo si jen tak užívat otevřené mapy. Ve hře už nebudete hrát za legendárního Thomase Angela, jako tomu bylo v prvním dílu. V tomtu titulu se v cítíte do mafián se zbraníkůže Vita Scaletty.

Byl narozen roku 1925 na Sicílii. Jeho rodina byla emigrována do Spojených státu amerických. Vitův otec pracoval v přístavu, kde jednoho dne za podezřelých okolností byl utopen. Aby Vito dokázal zajistit rodinu, tak začal se svým kamarádem Joem vykrádat auta a obchody. V tu chvíli začíná jeho mafiánské dobrodružství. V Mafii 2 určitě velmi rádi uceníte velkou škálu zbraní. Několik zbraní je zde přesunuto i z prvního dílu např. Colt 1911 nebo Thomson či pumpovací brokovnice. Pokud jste milovníky aut, tak si zde také přijdete na své. Ve hře narazíte hned na 44 vozidel a několik vozidel se stahovatelným obsahem. Auta můžete i upravovat (změna laku, kola, motor, poznávací značku a spoustu dalšího)
Ikdyž je Mafia 2 již z roku 2010, tak svou úžasnou prapracovaností si dokázala najít oblibu i dnes. To už si musíte vyzkoušet sami!

Poznejte svůj počítač snadno a rychle se Speecy!

 • 16. 10. 2019

Stalo se vám někdy, že jste potřebovali zjistit podrobné informace o svém počítači, ale nemohli jste? Získat detailní informace o hardwarové stránce svého desktopu či notebooku je přímo v operačním systému velmi obtížné, snad i nemožné. Nejpoužívanější systém Windows vám poskytne detaily o vaší stanici, ale tyto informace jsou příliš obecné. Občas nastanou chvíle, kdy uživatel musí znát kompletní podrobnosti o hardwarovém vybavení svého zařízení. Existuje spousta programů, které vám to poví, ale jedním z nejlepších je software zvaný „Speecy“.

základní deska

Speecy vám poskytne zevrubné informace o vašem počítači, tedy z čeho skládá a parametry jeho „vnitřností“. Díky svému jednoduchému uživatelskému rozhraní se v něm orientuje každý. Jakmile program zapnete, okamžitě se vám naskytne náhled do všeobecných informací o aktivním operačním systému, procesoru a jeho momentální teplotě, paměti RAM, názvu základní desky a současné její teplotě, grafické karty, pevného disku či diskům, audio kartě, a pokud je připojena optická mechanika, tak o jejím názvu.

Rozbalíte-li v seznamu požadovaný komponent stanice, aplikace vám poví o podrobnostech dané části. Například v sekci operačního systému zjistíte o jaký počítač se jedná – zda-li je to desktop (stolní počítač) nebo laptop (notebook), sériové číslo produktu, jestli je aktivní firewall a antivirová ochrana, jaký je aktivní napájecí profil či aktuální čas, pásmo nebo lokaci.

V případě procesoru se zde nabízí informace o typu a názvu tohoto čipu, kolik má jader, zda-li podporuje virtualizaci, a pokud ano, jestli je aktivovaná, taktovací frekvenci nebo, již zmiňovanou, teplotu procesoru. Za předpokladu, že tato jedna z nejdůležitější části počítače začne dosahovat nebezpečných hodnot, teplota se postupně zabarví do červené barvy. Pokud se tak stane, rozhodně procesor nezatěžujte náročnými úlohami a hledejte příčinu toho, proč procesor není dostatečně chlazen.

V sekci „periferie“ snadno a rychle zjistíte podrobnosti o zařízeních, jež jsou momentálně připojené k vašemu desktopu či laptopu: jedná se nejčastěji o myš, klávesnici, tiskárnu apod.

zapnutý macbook

Tento šikovný prográmek si můžete zdarma stáhnout na oficiálních stránkách jeho čistícího bratra zvaný „CCleaner“. Ačkoliv se zde nabízí prémiová placená verze tohoto softwaru, ve výsledku se nejedná o radikální funkce omezující běžný chod freewarové verze.

Oblečení craft

 • 3. 10. 2018

Naše oblečení bude pro vás opravdu skvělou volbou, tak nanic nečekejte a rozhodněte se ještě hned dneska a všechno bude skvělé a pro vás opravdu ideální. Vyberte si to hned dneska. Čím rychleji tohle všechno uděláte, tím to bude pro vás lepší, takže se nebojte a rozhodně tohle všechno udělejte ještě hned dneska.
jóga na vodě
Budete spokojení a budete nadšení ve všech směrech. Připojte se i vy k celé řadě našich na maximum spokojených klientů a všechno bude jednoduše skvělé a hlavně pro vás opravdu ideální, takže to zkuste. Při sportu se člověk musí cítit komfortně, seriál musí být prodyšné, funkční a opravdu dobrý v tom, aby sloužil i jako tepelná izolace a vaše tělo bylo pořád v teple, když si třeba vyběhnete v zimě zaběhat a podobně. Tohle všechno se vám bude opravdu moc líbit, tak na nic už déle nečekejte a rozhodně tohle bude skvělé a opravdu ideální. Vyberte si to všechno hned dneska a bude to geniální. Naše oblečení craft bude pro vás prostě skvělé a bude se vám to moc líbit. Dopadne to skvěle a všechno bude prostě ideální a skvělé.
běh po stezce

Nízké ceny

Naše ceny se vám budou opravdu moc líbit, takže nemějte v tomhle směru obavy a všechno bude skvělé. Vyberte si tohle všechno ještě teď a bude to prostě ideální volba pro vás pro všechny, tak se o tomhle vše i vy můžete co nejrychleji přesvědčit. Čím rychleji, tím rozhodně lépe, protože tohle si můžete objednat online. Je zde oblečení fitness, na cyklistku, na běh, na lyže, běžky, na cokoliv, co je sportovní aktivita a jistě si zde najdete všichni něco, co budete potřebovat. Prolistujte si náš katalog a rozhodněte se třeba hned dneska. Dopadne to skvěle a pro vás opravdu dobře. Rozhodně tohle všechno bude pro vás skvělé a bude se vám to opravdu moc líbit, to je jasné. Všechno tohle bude ideální volba. Udělejte tohle všechno ještě hned dneska. Čím dříve, tím lépe.

Skvělý doplněk každého domu

 • 14. 3. 2017

Jen tak si posedět na čerstvém vzduchu je zajisté velmi příjemné, zvláště pokud se to spojí s rodinnou sešlostí nebo setkáním s přáteli. Jestli dáváte přednost lehkým a zároveň odolným materiálům, jistě se vám hned zalíbí hliníkové pergoly , které mimo jiné také naleznete v naší nabídce. Pokud se rozhodne pro tento typ zahradního posezení, určitě nebudete litovat svého výběru.

Volit můžete z několika různých typů a samozřejmě barevných kombinací, takže bude snadné i pro nejnáročnější zákazníky snadné sladit posezení se stolem a dalším zahradním nábytkem.

Celá konstrukce je tvořena pevnými hliníkovými profily, které do sebe přesně zapadají, celý materiál je velmi odolný a tím je zajištěna velká životnost pergoly, také celkové sestavení je snadné a lehce ho sami zvládnete. Vybírat si můžete ze čtyř základních typů, které se dají snadno přizpůsobit vašim potřebám. Každé posezení tak bude vždy pohodlné a nebudete se muset obávat, že vám ho překazí nepříznivé počasí, stačí si zatáhnout boční stěny a máte hned pokoj od prudkého větru, který navíc může neposezení zahánět déšť, takto budete moci plánovat zahradní večírky bez ohledu na předpověď počasí.

Naše hliníkové pergoly jsou skvělým doplňkem každého domu, pokud nechcete zvolit dřevo, je hliník tou nejlepší možnou volbou. Vybranou pergolu vám zašleme a vy si ji snadno můžete sami sestavit, díky přesnému rozměření dílů je to snadné jako se stavebnicí. Pokud byste si při výběru nevěděli rady, obraťte se určitě na náš zákaznický servis, rádi vám zodpovíme případné dotazy a poradí nejlepší možnou variantu, se kterou budete zajisté spokojeni.