Co ovlivňuje náš životní styl

  • 9. 10. 2020

Vzdělání
V dnešní době má vzdělání dvě funkce, za prvé se jedná o dosažení určité kulturní úrovně a s tím spjatým všeobecným přehledem a za druhé jde o získání praktických dovedností potřebných k vykonávání určitého zaměstnání. Vzdělání hraje ve většině případů důležitou roli v sociálním postavení a to jak v kvalitě způsobu života, v příjmové a životní úrovni nebo v pracovním postavení.
posezení s přáteli.jpg

Příjem
Peníze, tudíž příjem, mají v dnešní době asi jeden z největších vlivů na životní styl jedince. Mají vliv nejen na životní styl, ale také na jejich budoucnost, budoucnost jejich dětí a v neposlední řadě také na to jak si daného jednice budou lidé vážit ve společnosti. Jelikož to, jakou má daný jedinec šanci dosáhnout určitých životních podmínek, určuje třídní postavení ve společnosti.

Pracovní postavení
Jedním z faktorů ovlivňující náš životní styl je takzvaná sociální prestiž, která se odvíjí právě především podle pracovního postavení. Jelikož právě od sociální prestiže se člení jednotlivé profese do skupin a právě potom lidé se stejnou sociální prestiží mají i podobný životní styl.

Volný čas
Volný čas neboli čas svobodného rozhodování, je důležitou složkou životního stylu jedince, jelikož i podle toho jak právě vy trávíte svůj volný čas a s jakými lidmi se během něj stýkáte, má vliv na vaše postavení ve společnosti.
muž v obleku.jpg
Etapa rodinného života
Na váš životní styl bude mít bez pochyby i to v jaké fázi vašeho života se právě nacházíte, jelikož pravděpodobnost že středoškolský student bude mít stejný životní styl jako matka od dvou dětí je velice malá. S tím v jaké etapě se právě nacházíte, souvisí mnoho faktorů, jako je například míra vašeho vzdělání nebo množství volného času a tím se tudíž následně liší i váš životní styl.

Typ lokality
Jedním z dalších hledisek ovlivňující životní styl je typ lokality, ve které trávíte největší část vašeho života. Místo ve kterém žijete, pracujete a trávíte svůj volný čas, utváří váš životní styl podobně, jako to jaké máte vzdělání. Jelikož pokud máte vystudované dvě vysoké školy, ale budete bydlet ve vesnici, nemusíte zde své vzdělání uplatnit a váš životní styl se vytvaruje právě podle dané lokality.

Já se vznáším, já si létám…

  • 20. 9. 2020

Jóga náleží již po mnoho let mezi oblíbenou sportovní aktivitu. Novější Hot jóga se těší neustálé oblibě a získávání si nových příznivců do svých řad. Jednou z nejnovějších alternativ jógy je tzv. létající jóga. Často bývá nazývána též jako fly jóga, earo jóga, antigravitační či flying jóga. Jak už z názvu vyplývá, jde nejen o účinné cvičení, ale především i zábavné. Zde opravdu se nudit nikdo nebude, natož mající nuanci ke spánku. Zde si užijete zcela dosytosti radost z pohybu.
nápis jóga

V čem spočívá metoda?

Jedná se o cvičení v zavěšených sítích – laicky lépe řečeno v závěsných šátcích uchycených ke stropu. Není třeba zbytečných obav. Nosnost těchto šátků je až pět set kilo na osobu. V těchto sítích se nejen houpete, ale pracujete s koncentrací vlastní rovnováhy. Zapojíte tak veškeré svaly. Kladem je, že nedochází k zatížení kloubů a je velmi efektivním cvičení v případě bolesti zad. A kdo v dnešní době nemá problém se zády…
Odborný název pro závěsné měkké šátky je hamaka (síť). S fly jógou zažijete nejen spoustu veselí, legrace ale i stav beztíže. Kdo se rád houpe v síti, bude především nadšen a příznivcem této metody cvičení.

Potenciálnost rizika či úrazu?

Zajisté ne! Nehrozí možnost rizika v podobě úrazu či ublížení si na zdraví. Jak už je výše uvedeno, jednak nosnost šátku je až pět set kilo váhy. Šátky jsou ze speciálně pevného materiálu. Systém a provedení ohledně uchycení do stropu je zcela bezpečný. Z bezpečnostního hlediska je povinná pravidelná kontrola sítí.

Pozitiva fly jógy?

Pomoc při bolesti zad, stimulace činnosti mozku, účinný efekt na lymfatický systém a celkový imunitní systém lidského organismu. Podpora lepšího trávení. Navozuje pocit štěstí, eliminuje naopak problémy s výkyvy nálad či v případě svízele zvaného deprese. Také má přínosný vliv pro ty, kdo trpí nespavostí.
označení na silnici
Pro koho není vhodná flying jóga aneb importatní konzultace s lékařem…

· gravidní ženy,
· kdo trpí vysokým krevním tlakem,
· při problémech se srdcem,
· při výskytu zeleného očního zákalu.

Vyzkoušejte i Vy kouzlo létající jógy.

Cestování bez obav

  • 14. 9. 2020

Někdo dává přednost cestování po naší vlasti na kole, a jsou i nadšeni, kteří jedou na kole i v dešti, jiní dají přednost pohodlí auta nebo letadla. Vaši bližní ale z toho pohodlí nemusí být tak nadšení, co když z létání mají strach a v autě se jim dělá špatně?

žena s taškou na kole

Cestování na kole

Při cestování na kole hrozí v první řadě úraz – odřeniny nebo povrchové řezné rány, v tom případě nepodceňte jejich důkladné ošetření, abyste předešli zánětům. Také se Vám může stát, že přeceníte síly svoje, nebo někoho z rodiny či přátel, mělo by být pravidlem, že jízdu přizpůsobíte nejpomalejšímu a pro začátek si naplánujete kratší trasu, když budou všichni mít ještě síly, můžete jet o něco dál. Také je vhodné dělat při jízdě na kolech přestávky, obzvlášť, jedou-li s Vámi děti, můžete si přestávky zpestřit třeba koupáním v rybníku, který cestou uvidíte, nebo můžete zastavit u nějaké české památky. Nezapomínejte také na vhodné oblečení na kolo, mělo by být vzdušné, a mějte s sebou pro jistotu lehkou větrovku nebo bundu. A co je nejdůležitější je PITÍ, nezapomeňte při cestování na kolech dostatečně pít.
letecká základna

Cestování letadlem

Pokud Vás čeká letadlem delší let, je dobré se na něj připravit, a pokud Vás čeká let první, tím spíš, hlavně se zbytečně nestresujte a neplašte ostatní. Důležité je myslet na oblečení do letadla, na krátké lety si vystačíte s tím, co máte na sobě, na delší let se však vybavte i lehkou bundou, a také je důležité, aby Vás oblečení nikde neškrtilo, to by se Vám moc pohodlně necestovalo. Pokud máte strach z létání, nebo letíte poprvé, odpusťte si raději sedadlo u okénka, raději si s sebou vezměte do termosky čaj třeba z meduňky, křížovky, dobrou knížku, která dokáže odvést Vaši pozornost. Při dlouhém letu také můžou trpět Vaše nohy, záda, nebo krk, a to z dlouhého sezení, zkuste se při každé možné příležitosti protahovat, nemusíte kvůli tomu pokaždé navštěvovat toaletu, stačí se projít uličkou nebo udělat pár dřepů.

Cestování autem

Když se rozhodnete pro cestování autem, v první řadě musíte zkontrolovat stav vozidla, a případně ho nechat opravit, nic opravdu nezanedbat, vyhnete se tak riziku autonehody, a také v zahraničí Vám sice auto opraví také, ale vyjde Vás to o hodně dráž. Před samotnou cestou se pořádně vyspěte, pokud máte s sebou někoho, s kým se máte možnost při řízení střídat, máte vyhráno, pokud ne, dělejte si přestávku zhruba každých 200 kilometrů. A i když zastavíte u čerpací stanice, nekupujte si jídlo tam, protože ho budete těžko trávit, aby Vám nehrozil mikro spánek, raději mějte lehčí jídlo připravené s sebou. Při přestávce, stejně jako při cestování letadlem, se protahujte, také udělejte pár dřepů, projděte se, teprve až se budete cítit, můžete vyrazit dál.

Marihuanu ano nebo ne?

  • 5. 3. 2019

I naprostý laik, který se v drogové problematice nevyzná, ví moc dobře, která droga je v našich končinách zdaleka nejpopulárnější. Ano, je to marihuana. Na rozdíl od tvrdých drog typu kokain nebo heroin není její držení trestné, pokud tedy máte jen malé množství, ale zároveň nemá v českém právním systému stejný status jako například alkohol nebo cigarety, tedy společensky přijatelné drogy. Marihuanu je možné doma dokonce i pěstovat, ovšem v omezeném množství. Pět kytek na člověka. Ovšem i z toho už si můžete udělat docela slušné zásoby. Proč ji tedy nezlegalizovat zcela? Existují argumenty, které jsou pro i proti.
marihuana květ
Pozitiva
Marihuana je oblíbená nejen mezi mládeží, ale často jí holdují i lidé v důchodovém věku, kterým pomáhá překonávat bolesti a další nepříjemnosti spojené s vyšším věkem. Většinou ji samozřejmě neinhalují, ale používají ji v podobě krému. Mastičky s příměsí THC jsou skutečně velice účinné. Dokáží mírnit bolest i různé hluboké záněty. Jsou vhodné i k potírání hrudníku při záchvatech kašle nebo při obyčejném nachlazení. Některé typy marihuany se používají i jako podpůrná léčba tak závažných onemocnění jako je například Alzheimer. Je však férové přiznat, že ne vždy zabírá tak jak má. Někdy neúčinkuje vůbec.
rostliny konopí
Negativa
Stejně jako jiné drogy, tak i marihuana má celou řadu negativ. Tím nejvýraznějším je určitě snížené schopnost fungování po její aplikaci. Kouřit trávu je rozhodně velice příjemné, účinky obvykle nejsou tak negativní jako v případě alkoholu, ale člověk pod vlivem marihuany je na tom stejně jako opilý člověk. Navíc stejně jako na alkohol se dá i na THC vypěstovat závislost, a to celkem rychle. Mnoho odborníků navíc tvrdí, že se jedná pouze o mezistupeň, který nakonec vede k užíván tvrdých drog, jejichž následky jsou daleko horší. Samotné kouření trávy rozhodně není tak bezpečné, jako o tom básní zastánci její legalizace.

Zpestření, které se Vám bude líbit

  • 20. 3. 2017

Milostný život může během doby trvání vztahu upadat do nepříjemného stereotypu. Když se do ložnice začne vkrádat nuda, nikdy není dobré tento stav jen tak podceňovat, protože je nutné s ním něco dělat. Stereotyp může vést k nespokojenosti v milostném životě, což pak velice často vede k rozpadu vztahu, což není zrovna dobré. Se vším se dá ale něco dělat, takže zaručeně nemusíte zoufat.

Zkuste něco nového a nepoznaného

Jak si můžete zpestřit svůj milostný život? Co takhle si dopřát nekonečně dlouhé milování díky velice dlouho trvající erekci? Můžete si užít třeba víkend, který budete věnovat jen a pouze milování. To zaručeně oživí i Váš milostný život, tím si buďte jistí. Jak ale můžete něčeho takového vlastně dosáhnout? Ve skutečnosti to není problém, a to díky jednomu velice efektivnímu přípravku.

Chtějte jenom to nejlepší
Přípravky, které naleznete v nabídce https://www.nejlevnejsigenerika.to/genericum-cialis, už se postarají o to, abyste si mohli užít erekci, která bude trvat třeba den a půl. Díky tomu si budete moct milování užít skutečně na maximum a zpestříte tím tak svůj milostný život, to je více než jisté. Tak proč nevsadit na něco, co by Vám mohlo doopravdy vyhovovat? Zažijte vzrušení, které se Vám bude líbit.

Vyberte si to pravé
Vždy si můžete být jistí tím, že tyto přípravky na podporu erekce jsou naprosto bezpečné a můžete se na ně spolehnout. Nikdy ale není od věci si přečíst doporučené dávkování, jen tak bude vše fungovat bez nějakých problémů a Vy s budete moct užít takový zážitek, na který budete dlouho vzpomínat. Proto neváhejte a zpestřete si svůj milostný život tak, že se Vám zaručeně nebude zdát nudný.