Mobil

  • 20. 3. 2020

Mobil je předmět, který dnes má skoro každý. Obvyklé v dnešní době je mít chytrý telefon. Většina z nás ho má u sebe téměř 24 hodin denně. Je to dobré, když nám může v mnohých věcech pomoct, ale nesmíme se stát jeho otrokem. Pořád je třeba mít na mysli, že je to jenom věc.Chytrý telefon

Na co mobil používat a na co nikoli

Vaše zařízení je vhodné používat na kontakt s lidmi. Obvykle to ušetří plno času, obzvlášť když jde o řešení drobných věcí. Je ale třeba nezapomínat na to, že telefonování či psaní mailů nebo textových zpráv a dokonce ani videochat nikdy nemůže nahradit normální hovor. Je tedy důležité, hlavně u vážnějších věcí, je řešit tváří v tvář. Vyhnete se tak zbytečným nedorozuměním.
Dále můžete používat váš telefon na sdílení různých videí, fotek nebo životních zážitků. Tady je jen na vás, abyste uvážili, kolik toho chcete na své sociální sítě zveřejnit. Jedno je ale důležité mít na paměti a to, že co na internet jednou dáte, už z něj nikdy nesmažete. Ať se budete snažit jakkoli. Buďte proto opatrní.
Zábava. Další věc, kterou vám v dnešní době mobilní telefony, nejen díky internetu, nabízí téměř neomezeně. Je důležité si dávat pozor, abyste zábavou na síti s přáteli, které jste nikdy neviděli, netrávili více času, než zábavou v normálním světě s lidmi, které dobře znáte. Může se vám díky závislosti stát, že si zničíte lidské vztahy, které stojí za mnohem víc než za pár levelů v nějaké hře.Ať se vaše dítě nestane závislé na mobilu

Mobily a děti

Tráví vaše dítě plno času na mobilu? Vadí vám to? Ne? Tak to by vám vadit mělo. Když dítě místo budování normálních mezilidských vztahů hraje hry byť s kamarády dlouho, mělo by vám to vadit. U dětí vznikne závislost na hře někdy mnohem rychleji než u dospělých. Tím, že dítěti čas hraní omezíte nebo podmíníte jinou činností, mu nijak neškodíte ba naopak. Důležité je především, aby vaše dítě nedostalo mobil kvůli hrám, ale kvůli tomu, že ho potřebuje. To znamená v první/druhé/třetí třídě, nikoli ve školce.

Tipy na ty nejlepší mobilní aplikace na editaci fotografií

  • 6. 12. 2019

Vzhledem k tomu, že přístroj, který máte nejčastěji vždy při ruce, je váš mobilní telefon, je pravděpodobné, že na něj také budete dělat co nejvíce fotografií. Ty ale někdy jen tak po pořízení nevypadají úplně tak, jak byste si představovali, něco jim chybí, mají mdlý kontrast, světla, stíny… Prostě a jednoduše potřebují upravit. Jaké aplikace je možné použít, abyste ze svých fotografií vytěžili co nejvíc?

smartphone v ruce

Nejjednodušší krok je asi použít defaultní možnost – tedy úprava fotek přímo v aplikaci Fotografie. Takový editor je však úplně ten základní, kde můžete měnit jen ty nejzákladnější atributy. Pokud chcete své Fotografie však upravovat pokročileji, je asi nad slunce jasné, že Vám taková aplikace jen tak stačit nebude.

První možností je Adobe Lightroom – ano, doopravdy existuje jeho verze pro mobil! Z aplikací pro editaci fotografií je to jedna z těch pokročilejších, protože můžete využívat různá přednastavení, základní editační možnosti, úpravy barev, filtry, ale je zde také možnost mazacího štětce, selektivních úprav, úpravy perspektivy a tak dále. Pokud si chcete své fotografie doopravdy „vymazlit“ a potřebujete k tomu větší množství různých možností úprav, je Adobe Lightroom pro Vás to pravé.

Další aplikace, která by neměla uniknout Vaší pozornosti, je Pixlr. Nabízí jak základní úpravy, tak i různé filtry, samolepky a zejména také možnost vytvořit si koláž a kreslit do fotografií. Díky Pixlr tak můžete být v úpravě fotografií opravdu kreativní.

Podobnou aplikací jako Pixlr je i Snapseed – dává možnost různým kreativním úpravám, stejně tak jako selektivním úpravám, úpravě RAW souborů, editaci křivek a dalšího.

fotografování smartphonem

Poslední aplikace, která rozhodně stojí za zmínku, je VSCO Cam – tato aplikace má velké plus v široké nabídce všemožných filtrů, přičemž všechny z nich vypadají doopravdy esteticky a mohou Vám pomoci sladit kupříkladu Váš instagramový feed do podobného vzhledu.

Recenze – BTS World

  • 4. 12. 2019

Firma Big Hit entertainmant se rozhodla vydat hru BTS World v roce 2019, díky nedávným úspěchům skupiny již ne pouze v Jižní Koreji ale i v Spojených Státech Amerických a celé Evropě.
I když hned při spuštění hra upozorňuje že se nejedná o skutečné události, fanoušci si všimly že přesto na hře je hodně co pravdy. Hra začíná soutěží o lístek na koncert v Soulu v Jižní Koreji a vy jakožto fanoušek napíšete komentář a na základě nich se vybírají výherci. Když se vám podařilo vyhrát lístek můžete vyrazit na koncert. Pěkný začátek, akorát se při cestě do arény vrátíte do roku 2012 což je rok kdy byla skupina založena. Animace ukazuje, jak postupně mizí plakáty a billboardy s obličeji členů skupiny, jak se postupně vracíte v čase zpět.Město Soul.jpg
Sebou máte již prázdný koncertní lístek, na který budou přibývat členové skupiny kteří díky Vám podepsali smlouvu s Big Hit entertainment.  Když se Vám podaří přesvědčit všech 7 členů přichází ta horší část. Stáváte se totiž jejich manažerem a Vaší prací je se o své idoly starat. Dohlížet na jejich stravování, denní režim a pomoct jim, když Vás potřebují. Hra Vás dostává do zajímavých situací a zvláštních rozhodnutích.
Když BTS úspěšně debutovali 13. června 2013 a vy jste zajistili jejich úspěch, můžete přejít na sekcianother story, kde každý člen má vlastní příběh o tom, co by dělal, kdyby nebyl součástí skupiny.
Hra není pouze příběh, kde sbíráte kartičky členů a snažíte se s nimi zdolat různé levely abyste se dostali dál v příběhu.Zpěváci na pódiu.jpg
Titul opravdu nadchl jak fanoušky, tak i lidi nemající zdání o existenci skupiny. Nadchne Vás nejen příběhem, který je plný náhlých zvratů ale i grafikou a hlasy které jsou namluveny přímo chlapci ze skupiny. Své má ale i hudba která byla vytvořena a nazpívána speciálně pro tuto hru i se zahraničními zpěváky. Big Hit entertainment ukázal, jaký je těžký a nejistý život idolů, a tak jsme si jejich fenoménu začali jako fanoušci vážit ještě více.