Mobil

  • 20. 3. 2020

Mobil je předmět, který dnes má skoro každý. Obvyklé v dnešní době je mít chytrý telefon. Většina z nás ho má u sebe téměř 24 hodin denně. Je to dobré, když nám může v mnohých věcech pomoct, ale nesmíme se stát jeho otrokem. Pořád je třeba mít na mysli, že je to jenom věc.Chytrý telefon

Na co mobil používat a na co nikoli

Vaše zařízení je vhodné používat na kontakt s lidmi. Obvykle to ušetří plno času, obzvlášť když jde o řešení drobných věcí. Je ale třeba nezapomínat na to, že telefonování či psaní mailů nebo textových zpráv a dokonce ani videochat nikdy nemůže nahradit normální hovor. Je tedy důležité, hlavně u vážnějších věcí, je řešit tváří v tvář. Vyhnete se tak zbytečným nedorozuměním.
Dále můžete používat váš telefon na sdílení různých videí, fotek nebo životních zážitků. Tady je jen na vás, abyste uvážili, kolik toho chcete na své sociální sítě zveřejnit. Jedno je ale důležité mít na paměti a to, že co na internet jednou dáte, už z něj nikdy nesmažete. Ať se budete snažit jakkoli. Buďte proto opatrní.
Zábava. Další věc, kterou vám v dnešní době mobilní telefony, nejen díky internetu, nabízí téměř neomezeně. Je důležité si dávat pozor, abyste zábavou na síti s přáteli, které jste nikdy neviděli, netrávili více času, než zábavou v normálním světě s lidmi, které dobře znáte. Může se vám díky závislosti stát, že si zničíte lidské vztahy, které stojí za mnohem víc než za pár levelů v nějaké hře.Ať se vaše dítě nestane závislé na mobilu

Mobily a děti

Tráví vaše dítě plno času na mobilu? Vadí vám to? Ne? Tak to by vám vadit mělo. Když dítě místo budování normálních mezilidských vztahů hraje hry byť s kamarády dlouho, mělo by vám to vadit. U dětí vznikne závislost na hře někdy mnohem rychleji než u dospělých. Tím, že dítěti čas hraní omezíte nebo podmíníte jinou činností, mu nijak neškodíte ba naopak. Důležité je především, aby vaše dítě nedostalo mobil kvůli hrám, ale kvůli tomu, že ho potřebuje. To znamená v první/druhé/třetí třídě, nikoli ve školce.