Závislá na mobilu

  • 8. 8. 2022

Myslím si, že každý člověk už má nějaký mobilní telefon. A já nejsem zase výjimka. A na tom by absolutně nebylo asi nic divného, protože v dospělém věku má každý člověk mobilní telefon. A kdo tvrdí, že ne, tak mu to kecá anebo ho nějak zvláštně nepotřebujete, i když si nedokážu opravdu představit člověka, který by mi řekl, že vůbec nepotřebuje mobilní telefon. To jako vážně? To vážně existují dospělí lidé, kteří nepotřebují vůbec mobilní telefon? Opravdu takového člověka vůbec neznám a docela bych si přála ho potkat a zeptala bych se ho, jak může bez mobilního telefonu žít. Já vím, vy si možná říkáte, že dříve, když nebyly mobilní telefony, tak se lidé také zcela obešli bez mobilního telefonu.

A mobil je taky moje závislost.

Já vím, tohle je pravda a znám to, jenomže je opravdu logické, že když si člověk na něco zvykne, když mu to usnadní život a zjednoduší, tak se potom toho těžko zbavuje. Je to například jako to, když narkomanovi seberete náhle drogy, protože taky z toho bude mít absťák. A já se vám přiznám, že kdybych musela ze dne na den odevzdat mobilní telefon a nemít žádný mobilní telefon, tak bych se asi zbláznila. Já jsem zvyklá, že si můžu kdykoliv zavolat někomu, aby pro mě přijel autem, protože nemám řidičský průkaz. A nemám ani auto.

I mobil je můj koníček.

Takže je pro mě mobilní telefon opravdu hodně důležité a nedokážu si bez něj představit život. Taky díky mobilu potkávám spoustu přátel, protože mám v kamarádky, které bydlí hodně daleko, se kterými se vidím pouze online přes mobilní telefon anebo přes počítač, takže kdybych neměla mobilní telefon, byla bych asi pěkně nahraná. A vy byste už dokázali žít a normálně fungovat bez mobilního telefonu? Nebo jste už na tom jako já, že by jste se zbláznili. Řeknu vám, že můj syn, kterému je pět let, by se už taky asi neobešel bez mobilu. No co, taková je doba.

Doplňky k mobilům

  • 6. 6. 2022

Bez mobilu si většina lidí už neumí život představit. Je to dáno tím, že jsme si na ně zvykli. Velmi rychle jsme si zvykli na to, že si můžeme zavolat kdykoliv kamkoliv chceme, můžeme psát a přijímat zprávy, a v posledních letech jsme si zvykli na to, že můžeme poslouchat hudbu, fotit a být online prakticky kdekoliv. Mobily mají spousty různých funkcí, díky kterým máme skvělé možnosti. Pracujeme na nich a bavíme se s nimi. A o to lepší možnosti využívání mobilních funkcí máme, když zvolíme správné doplňky. Tím vůbec nejrozšířenějším se staly chytré hodinky.

chytré hodinky

Začalo to náramky
Dalo by se říct, že chytré hodinky vychází z náramků, které se na náš trh dostaly před několika lety. Sloužily k počítání ušlých kroků, ale spárování s telefonem a využívání telefonních funkcí nebylo možné. Poté přišly na trh právě chytré hodinky. Dne jich nabízí mnoho výrobců, od jablečného giganta až po menší výrobce. Chytré hodinky jsou nejen módní doplněk, ale především funkční technická hračka.

Pokud se rozhodnete pro jejich koupi, rozhodně toho nebudete litovat. Jejich funkce jsou různé. Právě jablečný gigant nabízí jedny z nejlepších hodinek, ze kterých můžete volat i psát zprávy, což snad žádné jiné hodinky neumí. Nabídnou spoustu fitness funkcí, messenger, a řadu dalších možností. Na chytré hodinky si zvyknete opravdu velmi rychle. A je jedno, kterého výrobce si nakonec vyberete.

smart watch

Na trhu je jich opravdu hodně, a proto je potřeba vybírat podle toho, jaký operační systém váš telefon má, aby s ním šly hodinky propojit. Pak už jen zbývá si ujasnit, jaké funkce budete potřebovat. Díky chytrým hodinkám je užívání mobilu jednodušší, protože jej můžete ovládat pomocí hodinek, a také se vám s nimi bude dobře hubnout. Spočítají vám vydané a přijaté kalorie, můžete si počítat trénink, zkrátka uvidíte, že chytré hodinky se u vás zabydlí opravdu rychle.

Mobil

  • 20. 3. 2020

Mobil je předmět, který dnes má skoro každý. Obvyklé v dnešní době je mít chytrý telefon. Většina z nás ho má u sebe téměř 24 hodin denně. Je to dobré, když nám může v mnohých věcech pomoct, ale nesmíme se stát jeho otrokem. Pořád je třeba mít na mysli, že je to jenom věc.Chytrý telefon

Na co mobil používat a na co nikoli

Vaše zařízení je vhodné používat na kontakt s lidmi. Obvykle to ušetří plno času, obzvlášť když jde o řešení drobných věcí. Je ale třeba nezapomínat na to, že telefonování či psaní mailů nebo textových zpráv a dokonce ani videochat nikdy nemůže nahradit normální hovor. Je tedy důležité, hlavně u vážnějších věcí, je řešit tváří v tvář. Vyhnete se tak zbytečným nedorozuměním.
Dále můžete používat váš telefon na sdílení různých videí, fotek nebo životních zážitků. Tady je jen na vás, abyste uvážili, kolik toho chcete na své sociální sítě zveřejnit. Jedno je ale důležité mít na paměti a to, že co na internet jednou dáte, už z něj nikdy nesmažete. Ať se budete snažit jakkoli. Buďte proto opatrní.
Zábava. Další věc, kterou vám v dnešní době mobilní telefony, nejen díky internetu, nabízí téměř neomezeně. Je důležité si dávat pozor, abyste zábavou na síti s přáteli, které jste nikdy neviděli, netrávili více času, než zábavou v normálním světě s lidmi, které dobře znáte. Může se vám díky závislosti stát, že si zničíte lidské vztahy, které stojí za mnohem víc než za pár levelů v nějaké hře.Ať se vaše dítě nestane závislé na mobilu

Mobily a děti

Tráví vaše dítě plno času na mobilu? Vadí vám to? Ne? Tak to by vám vadit mělo. Když dítě místo budování normálních mezilidských vztahů hraje hry byť s kamarády dlouho, mělo by vám to vadit. U dětí vznikne závislost na hře někdy mnohem rychleji než u dospělých. Tím, že dítěti čas hraní omezíte nebo podmíníte jinou činností, mu nijak neškodíte ba naopak. Důležité je především, aby vaše dítě nedostalo mobil kvůli hrám, ale kvůli tomu, že ho potřebuje. To znamená v první/druhé/třetí třídě, nikoli ve školce.

Tipy na ty nejlepší mobilní aplikace na editaci fotografií

  • 6. 12. 2019

Vzhledem k tomu, že přístroj, který máte nejčastěji vždy při ruce, je váš mobilní telefon, je pravděpodobné, že na něj také budete dělat co nejvíce fotografií. Ty ale někdy jen tak po pořízení nevypadají úplně tak, jak byste si představovali, něco jim chybí, mají mdlý kontrast, světla, stíny… Prostě a jednoduše potřebují upravit. Jaké aplikace je možné použít, abyste ze svých fotografií vytěžili co nejvíc?

smartphone v ruce

Nejjednodušší krok je asi použít defaultní možnost – tedy úprava fotek přímo v aplikaci Fotografie. Takový editor je však úplně ten základní, kde můžete měnit jen ty nejzákladnější atributy. Pokud chcete své Fotografie však upravovat pokročileji, je asi nad slunce jasné, že Vám taková aplikace jen tak stačit nebude.

První možností je Adobe Lightroom – ano, doopravdy existuje jeho verze pro mobil! Z aplikací pro editaci fotografií je to jedna z těch pokročilejších, protože můžete využívat různá přednastavení, základní editační možnosti, úpravy barev, filtry, ale je zde také možnost mazacího štětce, selektivních úprav, úpravy perspektivy a tak dále. Pokud si chcete své fotografie doopravdy „vymazlit“ a potřebujete k tomu větší množství různých možností úprav, je Adobe Lightroom pro Vás to pravé.

Další aplikace, která by neměla uniknout Vaší pozornosti, je Pixlr. Nabízí jak základní úpravy, tak i různé filtry, samolepky a zejména také možnost vytvořit si koláž a kreslit do fotografií. Díky Pixlr tak můžete být v úpravě fotografií opravdu kreativní.

Podobnou aplikací jako Pixlr je i Snapseed – dává možnost různým kreativním úpravám, stejně tak jako selektivním úpravám, úpravě RAW souborů, editaci křivek a dalšího.

fotografování smartphonem

Poslední aplikace, která rozhodně stojí za zmínku, je VSCO Cam – tato aplikace má velké plus v široké nabídce všemožných filtrů, přičemž všechny z nich vypadají doopravdy esteticky a mohou Vám pomoci sladit kupříkladu Váš instagramový feed do podobného vzhledu.

Recenze – BTS World

  • 4. 12. 2019

Firma Big Hit entertainmant se rozhodla vydat hru BTS World v roce 2019, díky nedávným úspěchům skupiny již ne pouze v Jižní Koreji ale i v Spojených Státech Amerických a celé Evropě.
I když hned při spuštění hra upozorňuje že se nejedná o skutečné události, fanoušci si všimly že přesto na hře je hodně co pravdy. Hra začíná soutěží o lístek na koncert v Soulu v Jižní Koreji a vy jakožto fanoušek napíšete komentář a na základě nich se vybírají výherci. Když se vám podařilo vyhrát lístek můžete vyrazit na koncert. Pěkný začátek, akorát se při cestě do arény vrátíte do roku 2012 což je rok kdy byla skupina založena. Animace ukazuje, jak postupně mizí plakáty a billboardy s obličeji členů skupiny, jak se postupně vracíte v čase zpět.Město Soul.jpg
Sebou máte již prázdný koncertní lístek, na který budou přibývat členové skupiny kteří díky Vám podepsali smlouvu s Big Hit entertainment.  Když se Vám podaří přesvědčit všech 7 členů přichází ta horší část. Stáváte se totiž jejich manažerem a Vaší prací je se o své idoly starat. Dohlížet na jejich stravování, denní režim a pomoct jim, když Vás potřebují. Hra Vás dostává do zajímavých situací a zvláštních rozhodnutích.
Když BTS úspěšně debutovali 13. června 2013 a vy jste zajistili jejich úspěch, můžete přejít na sekcianother story, kde každý člen má vlastní příběh o tom, co by dělal, kdyby nebyl součástí skupiny.
Hra není pouze příběh, kde sbíráte kartičky členů a snažíte se s nimi zdolat různé levely abyste se dostali dál v příběhu.Zpěváci na pódiu.jpg
Titul opravdu nadchl jak fanoušky, tak i lidi nemající zdání o existenci skupiny. Nadchne Vás nejen příběhem, který je plný náhlých zvratů ale i grafikou a hlasy které jsou namluveny přímo chlapci ze skupiny. Své má ale i hudba která byla vytvořena a nazpívána speciálně pro tuto hru i se zahraničními zpěváky. Big Hit entertainment ukázal, jaký je těžký a nejistý život idolů, a tak jsme si jejich fenoménu začali jako fanoušci vážit ještě více.