Buďte aktivní

Je zvláštní, kolik lidí protestovalo, když během covidových lockdownů měli přikázáno sedět doma, a přitom to byla jejich běžná činnost. Ano, řada lidí se nehýbe, nevěnují se žádné sportovní aktivitě a jediný jejich pohyb je sednout si ráno do auta, přijet do práce, tam odsedět v kanceláři osm hodin a zase autem přijet domů. A děti takovýchto rodičů? Dojdou do školy, pokud je tam ráno nevozí rodiče autem a po škole jdou domů, usedají k tabletům, mobilům nebo počítačům a pohyb? Jen hodiny tělocviku ve škole, a to není jejich oblíbený předmět. A víkend? To se vyrazí do nejbližšího obchodního centra, kde po nákupech následuje oběd ve fastfoodu. Zní vám to šíleně? Tak se někdy běžte do obchodního centra kouknout. Takových rodinek, které by měly být raději někde venku, na dětském hřišti tam najdete spoustu.

sport

Ano, mladá generace leniví a s tím souvisí řada civilizačních chorob jako je obezita a cukrovka, kterých přibývá už u náctiletých. Výjimkou nejsou ani infarkty.

Jestli je vaše váha v pořádku, to můžete lehce zjistit na BMI kalkulačka Bmikalkulacka, ale více než tato kalkulačka vám prozradí, když si vyšlápnete pár poschodí pěkně po schodech, nebo když si vyjdete na nějaký kopec. Tělo vám totiž každé kilo navíc pěkně spočte a pokud se začínáte zadýchávat do schodů měli byste se svou váhou něco dělat.

Pokud dopřejete dětem dostatek pohybu, nemusíte je nijak zvlášť omezovat ve stravě.

balon

Naučte své děti plavat, jezdit na kole, házet míčem, hrát badminton nebo discgolf. Choďte s nimi do přírody, u každého města bývá lesopark s množstvím dřevěných prolézaček, a navíc i vědomostními tabulemi. Věnovat se každý den sportu, to asi časově není zvladatelné, ale vyhradit si 2- 3x týdně hodinku na pohyb, procházku, nesednout si do auta, ale dojít si někam pěšky, to už je většinou otázka našeho pohodlí a vůle.

About the Author

You may also like these