Bydlet ve svém se dá i levněji

Asi nikoho nepřekvapí, že převážná většina Čechů by chtěla žít ve vlastní bytě, případně dokonce rodinném stavení. Takovýto sen má mnoho lidí, avšak mnoho z nich si bude muset nechat zajít chuť. Bydlení je v našich zeměpisných šířkách velice drahé a řeč není pouze o velkých aglomeracích typu Praha nebo Brno, ale i o menších obcích. I na malém městě dnes stojí byty skutečně mnoho, dokonce více, než si může valná část společnosti dovolit. Ještě nedávno dokázal na byt díky hypotéky dosáhnout i člověk, jehož příjmy byly pouze lehce nadprůměrem, nicméně to už dnes víceméně není možné. Hypotéky se totiž stávají čím dál tím nedostupnějšími.

Domek z liber

Jaké je tedy řešení? Žití v nájmu? Ano i ne. Kdo chce bydlet ve svém za všech okolností, a přitom má docela dost hluboko do kapsy, měl by uvažovat i o jiných možnostech, třeba o mobilním domu. Nejedná se sice o nic extra, avšak zároveň nejde ani o nic hrozného. Zkrátka průměrné bydlení, ovšem za mnohem rozumnější ceny, než je v posledních letech zvykem.

Zateplení

Existuje celá řada mobilních domků, které se od sebe odlišují nejen v detailech, ale i v mnoha důležitých věcech. Jednak je to velikost, jednak i kvalita vnitřního vybavení. Asi nikoho moc nepřekvapí, že ty lepší verze jsou i dražší, nicméně nikoliv nějak zásadně. Proto se do nich také vyplatí své peníze investovat. Navíc nejlepší modely disponují i moderním zateplením, díky kterému se obyvatelé takovéhoto obydlí nemusí bát, že se budou v chladných měsících klepat doma zimou, aniž by dali majlant za vytápění. Zde si tedy skutečně vyplatí si připlatit, zvláště, když se má jednat o celoroční obydlí.

Domek z eur

Mobilheimy jsou zajímavé rovněž i tím, že kolem nich není mnoho papírování. Rozhodně ne tolik, jako je u standardních obytných nemovitostí zvykem. Nejedná se totiž o stavby jako takové, nejsou totiž napevno ukotveny v zemi. Proto bohatě postačí jedna návštěva na stavebním úřadě a z pohledu úředního šimla by mělo být vše v pořádku.

About the Author

You may also like these