Důležitost měření pH vody v bazénu

Ten, kdo vlastní zahradní bazén, má v létě velikou výhodu. Není nic příjemnějšího než se v horkých dnech zchladit ve vlastním bazénu. Pokud přijdete z práce, čeká na vás průzračná osvěžující voda, ve které si vaše tělo dopřeje patřičnou relaxaci a odpočinek. Voda totiž dokáže dělat zázraky. Nejenom dospělí ocení bazén, ale především pro vaše děti bude trávení letních prázdnin o to příjemnější, protože se budou moci chodit koupat i několikrát denně a vám odpadne starost s nimi jezdit na různá koupaliště a veřejné bazény.

zahradní bazén

Aby zůstala voda v bazéně čistá a nezávadná, musíme se o ni pravidelně starat. Jedním z hlavních sledovaných faktorů bude právě sledování pH vody. Udržování optimálního pH je právě důležité pro zamezení rozvoji různých řas nebo bakterií. PH měřte alespoň jednou za 14 dní a hodnoty ideálního pH bazénové vody jsou v rozmezí 6,5 – 7,6. Abyste zjistili pH vody, budete si muset pořídit bazénový pH tester, který přesně určí hodnotu pH vody ve vašem bazénu. Můžete si vybrat z testerů proužkových, kapkových nebo tabletové. Testery většinou nesledují pouze pH, ale také další důležité parametry, jako je například obsah chloru, koncentrace aktivního kyslíku, koncentrace mědi a tvrdost vody.

dítě v bazénu

Jestliže jste naměřili nízkou hodnotu pH, je potřeba ji okamžitě zvýšit, protože se ve vodě rychle mohou začít množit řasy a jiné organické nečistoty. Ke zvýšení pH použijte buďto speciální přípravek určený pro bazénovou vodu nebo můžete zvýšit pH i použitím uhličitanu sodného. Jednodušší cestou však pro vás bude použít bazénovou chemii, kde z návodu přesně zjistíte, kolik přípravku váš bazén pro srovnání pH potřebuje. Stejně tak pokud jste naměřili vysokou hodnotu pH, jednoduše ji s pomocí bazénové chemie snížíte. Vysoké pH vody způsobuje vysrážení vápníku a voda je mléčně zakalená, což rozhodně nechceme.

About the Author

You may also like these