Schodiště do interiéru či exteriéru

Schodiště do interiéru či exteriéru

Přechod mezi patry

V nemovitostech s více patry se potřebujeme snadno pohybovat mezi patry, přičemž třeba v panelovém domě chodí během dne spousta lidí. Pokud má více pater, tak dnes je standardem výtah, který nás odveze do potřebného patra, přičemž my jenom bezpečně stojíme, takže snadno se můžeme mezi patry pohybovat třeba i s těžkým batohem.

venkovní schody

Mnoho lidí má z nich strach, ovšem dbá se tu na vysokou bezpečnost, takže za standartních podmínek nehrozí něco jako zřícení a podobně. Navíc riziko, že se pokazí a my v něm zůstaneme je minimální, takže se nemusíme obávat. Ovšem doma budeme mít těžko jenom výtah, takže se využívá schodiště, které na pořízení není zas tak levné, ovšem oproti výtahu je to jenom zlomek částky. Schody se dají využívat samozřejmě také venku, ale je zapotřebí, aby tomuto prostředí odolávaly, přičemž typickým nepřítelem je koroze, kdy jsou různé způsoby, jak kov chránit.

Hezké provedení

V nemovitostech záleží u schodišť hodně na tom, jak vypadají, a proto jejich vzhled rozhodně nesmíme podcenit. Dnes máme naštěstí široký výběr všech možných povedení a materiálů, takže není problém vybrat si takové, aby se nám líbilo. První kategorií jsou nerezové, přičemž tento materiál je dražší, ale zase má skvělé vlastnosti a hodně toho vydrží. Dále záleží na tvaru a provedení schodiště, protože kromě klasiky jako je ukotvené ve zdi či samonosné, tak tu máme točitý typ.

schody venku

U něj totiž je hlavní sloup a kolem něj se točí jednotlivé schodky. Zde musíme kromě toho, co se nám líbí myslet také na uspořádání daného prostotu, protože každý tento produkt zabírá místo jiným způsobem. Stačí kontaktovat tuto firmu a ona už Vám s výběrem poradí a udělá cenovou kalkulaci, abyste měli přehled o tom, na kolik Vás zhruba stavba vyjde. U těchto schodišť máte jistotu, že budou stále hezké a dlouho vydrží.

About the Author

You may also like these