Cestování bez obav

Někdo dává přednost cestování po naší vlasti na kole, a jsou i nadšeni, kteří jedou na kole i v dešti, jiní dají přednost pohodlí auta nebo letadla. Vaši bližní ale z toho pohodlí nemusí být tak nadšení, co když z létání mají strach a v autě se jim dělá špatně?

žena s taškou na kole

Cestování na kole

Při cestování na kole hrozí v první řadě úraz – odřeniny nebo povrchové řezné rány, v tom případě nepodceňte jejich důkladné ošetření, abyste předešli zánětům. Také se Vám může stát, že přeceníte síly svoje, nebo někoho z rodiny či přátel, mělo by být pravidlem, že jízdu přizpůsobíte nejpomalejšímu a pro začátek si naplánujete kratší trasu, když budou všichni mít ještě síly, můžete jet o něco dál. Také je vhodné dělat při jízdě na kolech přestávky, obzvlášť, jedou-li s Vámi děti, můžete si přestávky zpestřit třeba koupáním v rybníku, který cestou uvidíte, nebo můžete zastavit u nějaké české památky. Nezapomínejte také na vhodné oblečení na kolo, mělo by být vzdušné, a mějte s sebou pro jistotu lehkou větrovku nebo bundu. A co je nejdůležitější je PITÍ, nezapomeňte při cestování na kolech dostatečně pít.
letecká základna

Cestování letadlem

Pokud Vás čeká letadlem delší let, je dobré se na něj připravit, a pokud Vás čeká let první, tím spíš, hlavně se zbytečně nestresujte a neplašte ostatní. Důležité je myslet na oblečení do letadla, na krátké lety si vystačíte s tím, co máte na sobě, na delší let se však vybavte i lehkou bundou, a také je důležité, aby Vás oblečení nikde neškrtilo, to by se Vám moc pohodlně necestovalo. Pokud máte strach z létání, nebo letíte poprvé, odpusťte si raději sedadlo u okénka, raději si s sebou vezměte do termosky čaj třeba z meduňky, křížovky, dobrou knížku, která dokáže odvést Vaši pozornost. Při dlouhém letu také můžou trpět Vaše nohy, záda, nebo krk, a to z dlouhého sezení, zkuste se při každé možné příležitosti protahovat, nemusíte kvůli tomu pokaždé navštěvovat toaletu, stačí se projít uličkou nebo udělat pár dřepů.

Cestování autem

Když se rozhodnete pro cestování autem, v první řadě musíte zkontrolovat stav vozidla, a případně ho nechat opravit, nic opravdu nezanedbat, vyhnete se tak riziku autonehody, a také v zahraničí Vám sice auto opraví také, ale vyjde Vás to o hodně dráž. Před samotnou cestou se pořádně vyspěte, pokud máte s sebou někoho, s kým se máte možnost při řízení střídat, máte vyhráno, pokud ne, dělejte si přestávku zhruba každých 200 kilometrů. A i když zastavíte u čerpací stanice, nekupujte si jídlo tam, protože ho budete těžko trávit, aby Vám nehrozil mikro spánek, raději mějte lehčí jídlo připravené s sebou. Při přestávce, stejně jako při cestování letadlem, se protahujte, také udělejte pár dřepů, projděte se, teprve až se budete cítit, můžete vyrazit dál.

About the Author

You may also like these