Zvyšování úroku a nesmyslně vysoké splátky

Tento problém poslední dobou zažívá čím dál větší část rodin, i jednotlivců. Úroky vzrostly, a komu končí fixace, může se těšit na pěkně velké příplatky, které se odrazí právě na úrocích. Ti kdo do teď tak akorát vycházeli, začínají propadat panice. Dá se s tím něco dělat?

Refinancování

Refinancování hypotéky je skvělou možností, jak změnit nastavení splátek, a dokonce i ušetřit. Stačí jen sehnat banku, či nebankovní společnost, která vám tuto možnost nabídne, spolu s lepší úrokovou sazbou, a bez poplatků za refinancování. Můžete to zkusit nejprve tam, kde máte svoji hypotéku, což však může vést k jistému neúspěchu.

kalkulačka a propiska

Před možným refinancováním banky prověří vaši bonitu, a také registr. V případě, že nevyděláváte dostatečný obnos, tedy vaše příjmy nejsou dle banky dostačující, refinancování vám bude zamítnuto. Zní to směšně, že? Musíte vydělávat více, abyste mohli splácet méně. Tak to však banky mají nastavené, a jistí se tak proti vaší neschopnosti splácet. V takovém případě se pak můžete obrátit na nebankovní společnost, která je možnosti refinancování otevřenější, a nabídne vám lepší úrokovou sazbu, či vám prodlouží dobu splácení tak, aby vaše splátky klesly.

kalkulačka a laptop

Kdy a jak zažádat o refinancování?

Ideální doba k žádosti o refinancování hypotéky, je asi tak tři měsíce před koncem fixace. Pokud chcete refinancovat u své banky, je lepší toto provést delší dobu předem, pro případ, že by vám banka tuto možnost zamítla. Pak budete mít stále čas hledat možnosti u konkurence. Pokud se chcete obrátit s žádostí na nebankovní společnost, obvykle stačí poslat žádost skrze formulář na stránkách společnosti, a počkat, než se vám někdo ozve, a vysvětlí vám všechny podrobnosti. Můžete se obrátit i na větší množství společností, čímž získáte přehled o momentálních nabídkách, a vyberete si tak tu, která vám bude vyhovovat nejvíce. Refinancování je dobrý nápad i v případě, že si s klidem můžete dovolit vyšší úrokovou sazbu splácet. To, že na to máte, ještě nutně neznamená, že byste měli své peníze utrácet zbytečně, když to jde i jinak, a lépe.

About the Author

You may also like these